Fundacja Edukacji Społecznej

Jesteśmy oranizacja pozarządową realizującą zadania mające na celu pogłębianie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie problemów społecznych i zdrowotnych.

To tylko 1%

Wesprzyj Nas

Fundacja Edukacji Społecznej (FES) jest organizacją pożytku publicznego.

Zajmującą się edukacją zdrowotną i promocją zdrowia, szczególnie w zakresie zdrowia seksualnego i prokreacyjnego.

Organizacja powstała w 2002 r. i postawiła sobie za cel szerzenie rzetelnej i neutralnej światopoglądowo wiedzy o zdrowiu seksualnym i prokreacyjnym oraz podejmowanie działań służących podnoszeniu jakości życia w tym zakresie.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

Poradnictwo specjalistyczne

Konferencje specjalistyczne

Kampanie i akcje edukacyjne

Badania profilaktyczne

Edukację skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych

Projekty naukowe

Działalność organizacji obejmuje:

• Koordynację dwóch warszawskich Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV w Warszawie (ul. Nugat 3 i al. Jana Pawła II 45 A).
  • Wsparcie osób żyjących z HIV i ich bliskich.
  • Organizację i prowadzenie szkoleń, warsztatów i konferencji.
  • Udział w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i programach edukacyjnych dotyczących m.in. tematyki HIV i AIDS – Stigma Index, COBATEST, See us, SHE.
  • Współpracę ze środowiskiem szkolnym – realizację zajęć edukacyjnych skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców.
  • Tworzenie programów i materiałów edukacyjnych oraz nadzór merytoryczny nad projektami edukacyjnymi m.in. Szkolna edukacja tenisowa, Wybierz Życie Pierwszy Krok, Profilaktyka zakażeń HPV, Profilaktyka zakażeń HBV i HCV, Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem.
  • Współpracę przy działaniach w ramach kampanii społecznych m.in. Kobieta a HIV, Chronię życie przed rakiem szyjki macicy, Cichy zabójca WZW C, ABC seksu w obrazkach, Nie mieszaj dziecku w głowie.
  • Udział w spotkaniach eksperckich oraz konferencjach krajowych i międzynarodowych (partnerstwo/członkostwo –Mazowieckie Forum Zdrowia przy Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Komisja Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Narkomanii i HIV/AIDS przy Urzędzie m.st. Warszawy, Civil Society Forum HIV/AIDS przy Komisji Europejskiej, Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, Zespół ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w województwie mazowieckim).

Magdalena Ankiersztejn – Bartczak

Prezes Zarządu doktor nauk społecznych, pedagog, edukator seksualny, socjolog, certyfikowany konsultant, doradca i edukator HIV/AIDS (uprawnienia nadane przez Krajowe Centrum ds.AIDS agendę Ministra Zdrowia), w latach 2014-2016 członek Civil Society Forum przy Komisji Europejskiej, członek Europejskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (EACS) i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, członek Komisji Dialogu Społecznego w Urzędzie Miasta st. Warszawy, koordynator dwóch punktów konsultacyjno-diagnostycznych w Warszawie, gdzie bezpłatnie i anonimowo wykonywane są badania w kierunku HIV, od lat zaangażowana naukowo i społecznie w działania na rzecz osób żyjących z HIV, laureatka „Czerwonej Kokardki”, autorka wielu publikacji i programów edukacyjnych

Agnieszka Górecka

Wiceprezes Zarządu pedagog, edukator seksualny,certyfikowany konsultant, doradca i edukator HIV/AIDS (uprawnienia nadane przez Krajowe Centrum ds.AIDS agendę Ministra Zdrowia), od wielu lat prowadzi zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej dla młodzieży i dorosłych, współautor publikacji dotyczących tematyki zdrowia i bezpieczeństwa, doradca w punkcie testowania w kierunku HIV, laureatka „Czerwonej Kokardki”

Agata Kwiatkowska

Członek zarządu, politolog, specjalista zdrowia publicznego. Założycielka Forum Redukcji Szkód przy Katedrze Psychiatrii WUM oraz członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami. W latach 2006-2008 zdobywała doświadczenie zawodowe w instytucjach europejskich w Brukseli, związana z Service Protestant de la Jeunesse (SPJ) oraz placówką l’ASBL „Notre Abri”, w Polsce m.in w Fundacji United Way Poland, Społecznym Komitecie ds. AIDS, Polskiej Siecie Polityki Narkotykowej, Fundacja Redukcji Szkód oraz redakcji magazynu POLITYKA. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Europejskiej Akademii Dyplomatycznej. Autorka kampanii społecznych Projekt Test,  Pokolenie Minus, Manifest 50, Pozytywni oraz Apel do Parlamentarzystów.